Preloader

Aile Vizeleri

Eş veya Partner Vizeleri

Eğer partneriniz veya eşiniz Birleşik Krallık ya da İrlanda vatandaşı ise, Birleşik Krallık’ta süresiz oturma izni varsa, Türk İş İnsanı veya Çalışanı vize sahibi ise, mülteci statüsünde ise, giriş vizesi için başvurabilir ve Birleşik Krallık’ta çift olarak yaşayabilirsiniz. Bu vizeden yararlanabilmek için başvurduğunuz anda birlikteliğinizi/evliliğinizi ya da en az 2 yıldır birlikte yaşadığınızı veya Birleşik Krallık’a varışınızdan itibaren 6 ay içinde evleneceğinizi ya da medeni birliktelik içerisine gireceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir.

Ayrıca iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmalı ve kendinizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri maddi olarak destekleyebilmelisiniz. Bu vize ile başlangıçta size 2 yıl 9 ay süre tanınabilir ve ardından izninizi 2 yıl 6 ay daha uzatabilirsiniz. Bu vize kategorisi altında 5 yılı tamamladıktan sonra süresiz oturma izni başvurusunda bulunmaya hak kazanabilirsiniz.

Soy Bağı Vizesi

İngiliz Milletler Topluluğu vatandaşıysanız ve büyükanne ve büyükbabanızdan birinin 31 Mart 1922’den önce Birleşik Krallık, Kanal Adası, Man Adası veya İrlanda’da doğduğunu kanıtlayabilirseniz ve 17 yaşından büyükseniz, Birleşik Krallık’ta yaşamak ve çalışmak üzere Soy Bağı Vizesine başvurabilirsiniz.

Soy Bağı Vizeleri 5 yıl süreyle oturma izni sağlamakta olup hem kendinizin hem de ebeveyninizin/büyükanne ve büyükbabanızın tam doğum belgelerini ibraz etmeniz önemlidir.

Ayrıca Birleşik Krallık’ta çalışmayı veya iş kurmayı planladığınıza dair kanıt da göstermeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Bu vize türü, eşinizin ve varsa çocuklarınızın, ilgili gereklilikleri yerine getirmeleri halinde sizinle birlikte Birleşik Krallık’a gelmelerine olanak tanır.

Do you need legal consultation?

Contact
Request Form
close slider