Preloader

Ankara Anlaşması Türk İş İnsanı Vizesi

ECAA Türk İş İnsanı Vizesi Uzatma Başvurusu

Türk vatandaşıysanız ve şu anda işinizi veya şirketinizi bu kategori altında yürütüyorsanız, Birleşik Krallık’ta oturum izninizi uzatmak için başvuru yapabilirsiniz. Bunun için şirketinizin işletme maliyetlerini karşılayabiliyor olmanız ve kar payınızın bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin ve sizin tüm yaşamsal masraflarınızı başka bir işe ihtiyaç duymadan karşılıyor olması gerekmektedir. Uzatma başvurusu yapabilmek için işletmeniz /işiniz aktif ve uygulanabilir olmalıdır.

Bu kategori altında 5 yılı tamamladıktan sonra, Kalıcı Oturum İzni (ILR) için başvurmaya hak kazanabilirsiniz. Bu size Birleşik Krallık’ta istediğiniz kadar yaşama, çalışma ve eğitim alma ve uygun bulunursanız sosyal yardımlara başvurma hakkı verecektir.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ECAA Türk İş İnsanı veya Çalışanı –Bağımlı Eş veya Çocuk

Birleşik Krallık 31.12.2020 tarihinde AB’den ayrıldığından beri, Türk İnsanlarının bakmakla yükümlü oldukları kişilerin durumu Ek: FM’de belirtilmiştir. Eşinizin Birleşik Krallık’ta süresiz kalma izni veya Birleşik Krallık’ta bir Türk İş İnsanı veya İşçi Vizesi varsa, giriş izni için başvurabilir ve Birleşik Krallık’ta çift olarak yaşayabilirsiniz. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda vizeniz bağımlı bulunduğunuz Türk İnsanı ile aynı tarihte sona erecektir.

Bu vizeyi alabilmek için, bağımlı olan eşin, başvuru yaptığınızda ya medeni birliktelik ya da evlilik içinde olduklarını veya en az 2 yıldır birlikte yaşadıklarını kanıtlaması gerekir. Bağımlı olan eş de iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmalıdır ve çiftin kendilerini ve bağımlı herhangi bir çocuğu maddi olarak destekleyebileceklerini kanıtlaması gerekir.

Bağımlı bir çocuğun, Türk İş İnsanının kaldığı süre boyunca Birleşik Krallık’ta doğmuş olmaları da dahil olmak üzere 21’in altında olması veya 21’in üzerinde ise halihazırda bir Türk İş İnsanının bir bağımlısı olarak şu anda Birleşik Krallık’ta yaşıyor olması gerekir.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Türk İş İnsanı veya Çalışan Kalıcı Oturum İzni Başvurusu

Bir Türk İş İnsanı veya Çalışan oturum izni sahipleri, Birleşik Krallık’ta kamu fonlarından yararlanmadan 5 yıldır sürekli olarak yaşamaktaysa ve son 5 yıl içindeki son 12 ayda 180 günden fazla Birleşik Krallık dışında kalmamışsa Kalıcı Oturum Başvurusu yapabilir.

Kalıcı Oturum hakkı kazanmak için, İngilizce dil bilginizi B1, B2, C1 veya C2 seviyesinde İngilizce yeterliliği ile veya İngilizce eğitim aldığınız bir lisans veya üstü dereceyle kanıtlamanız gerekir. 65 yaş ve üzerindeyseniz, İngilizce bilgisi aranmaz. Buna ek olarak, Life in the UK sınavını da geçmeniz gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Tek Temsilci Vizesi

Bu tür vize, halihazırda Birleşik Krallık dışındaki bir ülkede bulunan bir şirketin İngiltere’de bir şube açması noktasında sunulmaktadır. Bu vizeden yararlanabilmek için şirketin ana merkezi farklı bir ülkede olup İngiltere’de ilk defa temsilcilik niteliğinde bir şube açıyor olmaları gerekir. Şirketin “tek temsilcisi” olarak İngiltere’deki şubede çalışmak üzere şirketin yetkilendirdiği kişi şirketin ana merkezinde eğer ortak ise pay oranı %50’yi geçmemelidir veya bir çalışan ise bulunduğu alan içerisinde üst düzey yönetici olması gerekmektedir.

Bu koşullara uyan kişiler İngiltere’deki şubede yetkilendirilmek suretiyle Tek Temsilci Vizesi’ne başvurabilir ve 3 yıl süreyle oturma izni alabilirler. Çalışmaya devam edildiği kanıtlandığı taktirde 2 yıl süreyle oturum uzatılabilir. 5 yıl boyunca oturumuna ve çalışmasına devam eden kişiler 5 yılın sonunda süresiz oturma iznine başvurmaya hak kazanırlar.

Bu vize türünde, bağımlı kişi olarak eşiniz ve 18 yaşından küçük tüm çocuklarınız da oturma izni alabilirler.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Start-up Vizesi

Start-up ​​vizesi, başvuru sahibinin İngiltere’de yenilikçi bir iş kurmasına imkan sağlamaktadır. İş fikri yeni, uygulanabilir ve yenilikçi bir fikir olmalıdır, bu da fikrin piyasadaki her şeyden farklı orijinal bir fikir olması gerektiği anlamına gelir.

Bu vize kapsamında Birleşik Krallık’ta 2 yıllık bir oturum iznine sahip olursunuz ancak vizenizi uzatmak veya Birleşik Krallık’a yerleşmek için başvuru yapma hakkınız bulunmamaktadır. Ancak, bu vize kapsamında iki yılı tamamladıktan sonra Innovator Vize kategorisine geçiş yapabilirsiniz.

Bu vizeye hak kazanmak için, aynı zamanda B2 CEFR seviyesinde İngilizce okuma, yazma, konuşma ve anlama kabiliyetlerinizi kanıtlamanız gerekmektedir.
Eğer Türkiye, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya veya İsveç vatandaşı iseniz, bu vize başvuru ücreti otomatik olarak 55 Sterline düşürülecektir

Ayrıca bu vize ile aile üyelerinizi bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler olarak Birleşik Krallık’a getirebilirsiniz. Bu kategori aynı zamanda başka bir işte çalışmanıza ve kendi işletmeniz için çalışmanıza da imkan vermektedir.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Innovator Vizesi

Innovator Vizesi, başvuru sahibinin Birleşik Krallık’ta yenilikçi bir iş kurmasına ve yürütmesine olanak tanır. Başarılı olmak için, işin piyasadaki diğer her şeyden farklı olması gerekir. Bu kategori, halihazırda ticaret yapan bir işletmeye katılmanıza izin vermez. İş planı yenilikçi ve uygulanabilir olmalıdır.

Halihazırda bir Start-up Vizeniz varsa, izninizi uzatmak ve Birleşik Krallık’ta ticarete devam etmek için bu kategoriye de geçebilirsiniz. Bu kategori altında 3 yılı tamamladıktan sonra daimi ikamet başvurusunda bulunmaya hak kazanabilirsiniz.

Türkiye, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya veya İsveç vatandaşıysanız başvuru ücreti otomatik olarak £55’e düşürülecektir.

Bu kategori altında bir işletme veya birkaç işletme kurabilirsiniz. Ancak başka bir işyerinde istihdam edilemezsiniz. Bu vizeye hak kazanabilmek için ayrıca İngilizceyi B2 CEFR seviyesine kadar okuyabildiğinizi, yazabildiğinizi, konuşabildiğinizi ve anladığınızı kanıtlamanız gerekir.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sponsorluk Lisansı

Sponsorluk Lisansı, Birleşik Krallık dışından sizin için çalışacak birini işe almanıza olanak sağlamaktadır. Birleşik Krallık 31 Aralık 2020’de Avrupa Birliği’nden ayrıldığı için Avrupa Birliği ülkeleri, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre de bu listede yer almaktadır.

Birine sponsor olmanın, Birleşik Krallık’a gelme veya kalma iznini garanti etmediği unutulmamalıdır. Örneğin, bir çalışanın, çalışmayı planladığı işletme Sponsorluk Lisansı aldığında ek olarak Nitelikli Çalışan Vizesi’ne başvurması gerekir.

Do you need legal consultation?

Contact
Request Form
close slider